Publicystyka‎ > ‎

Zmartwychwstańcy na Androida

opublikowane: 11 paź 2016, 11:49 przez Redakcja JotJotZet   [ zaktualizowane 16 paź 2016, 04:39 ]
Alleluja XCR
Zgromadzenie Zmartwychwstańców stara się zaistnieć w sieci. Jednym z tego przejawów jest aplikacja Alleluja na urządzenia zgodne z systemem Android. Aplikacja do pobrania w sklepie play.google.com.

Aplikacja może się podobać. Jest też przydatna: modlitwy w zmartwychwstańczym rytmie, zmartwychwstańczy kalendarz (urodziny, święcenia, imieniny, zgony), do tego również zestaw modlitw podstawowych po polsku i w łacinie, pomoc w rachunku sumienia i wiele innych. Smaczkiem jest PDF zawierający 134 strony Konstytucji Zgromadzenia Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa.

Nie wypada też nie wspomnieć o wykazie linków do stron www różnych zmartwychwstańczych inicjatyw. Całości dopełnia czytelna i przejrzysta szata graficzna. Mam nadzieję, że aplikacja będzie rozwijana. Twórcy aplikacji w pierwszej kolejności powinni poprawić logikę prezentacji modlitw podstawowych, niemniej i tak uważam aplikację za wartą zainstalowania przez każdego katolika, któremu bliska jest duchowość księży zmartwychwstańców. (LZ)