Aktualności‎ > ‎

Takie urodziny

opublikowane: 19 gru 2016, 11:29 przez Redakcja JotJotZet   [ zaktualizowane 21 gru 2016, 09:59 ]

Franciszek w czerwcu 2015 rokuW ubiegłą sobotę (17.12) Franciszek obchodził osiemdziesiąte urodziny.

Wszystko rozpoczęło się dosyć wcześnie, bo około 7.15, Franciszek wychodząc w windy w Domu Świętej Marty, natknął się na ośmiu bezdomnych, kloszardów, których przyprowadził jałmużnik Ojca Świętego, abp Konrad Krajewski (ten od błogosławieństw). To on skoro świt znalazł w pobliżu Bazyliki św. Piotra (ot, sąsiedzi papieża) osiem bezdomnych osób (czterech Włochów, jednego Mołdawianina, dwóch Rumunów i jednego Peruwiańczyka – w sumie czterech mężczyzn i dwie kobiety). Zaproponowano im skorzystanie z łaźni, a potem przewieziono autobusikiem do siedziby Ojca Świętego.

Zaskoczonemu Franciszkowi złożyli życzenia i wręczyli trzy bukiety słoneczników. On zaś w rewanżu zaprosił ich na śniadanie do stołówki domu świętej Marty, gdzie zazwyczaj spożywa posiłki. Kwiaty powędrowały natomiast do domowej kaplicy. Śniadanie trwało około półgodziny, po czym Franciszek pożegnał swoich gości, ofiarując każdemu z nich argentyńskie przysmaki, słodycze. O godzinie 7.45 w kaplicy Pawłowej czekali na niego kardynałowie. Tam sprawował mszę św. z okazji swoich urodzin.

Natomiast przez całą sobotę w jadłodajniach Rzymu, potrzebującym i bezdomnym, po obiedzie lub kolacji ofiarowano urodzinowe ciasto, a w noclegowniach wręczano papieski upominek: ikonę z Bożym Narodzeniem i okolicznościowy prezent.

Za: http://www.lastampa.it/2016/12/17/vaticaninsider/ita/vaticano/il-papa-fa-la-prima-colazione-con-otto-senzatetto-1KJFhv3ZPybiM4xzR2R2NL/pagina.html

ks. Adam Błyszcz

Fot. By Casa Rosada (Argentina Presidency of the Nation), CC BY-SA 2.0, Link