Aktualności‎ > ‎

Cmentarny nawigator

opublikowane: 7 lis 2016, 09:40 przez Redakcja JotJotZet   [ zaktualizowane 8 lis 2016, 12:12 ]
​Listopad w naszej tradycji kieruje myśli ku cmentarzom, dlatego dziś poznaniakom i wszystkim związanym z tym miastem polecamy aplikację​ Sakralny Poznań stworzoną przez poznańską grupę Appchance.

Dostępna na telefony z Android i iOS aplikacja ułatwia lokalizowanie grobów na poznańskich cmentarzach. Aplikacja korzysta z bazy grobów udostępnianej przez Miasto Poznań pod adresem http://www.poznan.pl/mim/necropolis/. Baza ta obejmuje 20 cmentarzy, w tym nieczynny cmentarz na ul. Samotnej. Aplikacja umożliwia przeszukiwanie baz według różnych kryteriów, w tym imię, nazwisko, cmentarz, data śmierci lub pochówku. Wyniki wyszukiwania można zaprezentować na mapach dostarczanych przez Google. W urządzeniach wyposażonych w moduł GPS można skorzystać również z nawigacji.

Do wad aplikacji zaliczyć należy niewyszukaną grafikę, występujące problemy z komunikacją z bazą danych, a także uboższą w stosunku do wersji internetowej możliwość przeszukiwania bazy danych. Niemniej aplikacja może się przydać, gdy będąc na cmentarzu, chcemy odnaleźć grób niedawno zmarłego znajomego... (LZ)