Modlitwa‎ > ‎

Różaniec nie tylko w październiku

opublikowane: 11 paź 2016, 01:20 przez Redakcja JotJotZet   [ zaktualizowane 16 paź 2016, 04:50 ]
Różaniec za dzieci
Październik, kiedy zazwyczaj częściej sięgamy za różaniec, to dobry czas, by zaprzyjaźnić się z ta formą modlitwy na dłużej i włączyć się do inicjatywy Różańca rodziców za dzieci. Wraz z nowym rokiem szkolnym możemy dokonać nowego postanowienia - codziennej modlitwy za nasze dzieci - te małe i dorosłe, te własne, chrzcielne i duchowo adoptowane.

Co należy zrobić, aby przystąpić do tej modlitwy i jak się modlimy?
Zadeklarować się (mailowo: rozaniecrodzicow.cr@wp.pl), że będzie się odmawiało jedną, wyznaczoną dziesiątkę różańca dziennie (Ojcze nasz, Zdrowaś... x10, Chwała...) w intencji własnych dzieci i dzieci każdej z tych osób, które uczestniczą w róży. (Róża składa się z 20 modlących się osób, czyli tylu, ile jest tajemnic różańca). Modlimy się u siebie w domu, o dowolnej porze.

Po upływie miesiąca następuje zmiana tajemnic różańcowych tj. przesuwamy się o 1 do przodu; np. jeśli odmawiałem 1. radosną, to za miesiąc 2. radosną, a w kolejnym 3. itd., zgodnie z następstwem Różańca św. Osoba, która odmawia 1. tajemnicę radosną, odmawia również początkowe modlitwy różańca tj. Wierzę w Boga..., Ojcze nasz...; 3 x Zdrowaś... (o wiarę, nadzieję i miłość) i Chwała Ojcu...

Korzyści z tej formy modlitwy jest doprawdy wiele. Przede wszystkim dajemy najpiękniejszy prezent naszym dzieciom – i to codziennie – wszystkie łaski związane z odmawianiem różańca w róży (wiele, wiele łask). Dzięki tej wspólnocie zyskujemy pewność, że zawsze, każdego dnia ktoś modli się za moje dzieci, nawet wtedy gdy sam zapomnę – jeśli nikt nie zapomni, to codziennie za nasze dzieci odmówiony jest cały różaniec!
Takie zobowiązanie przyczynia się również do rozwoju naszej osobistej modlitwy, często też rodzice podejmują wspólnie modlitwę za dzieci, jest to okazja do rozpoczęcia wspólnej modlitwy w rodzinie.

Zatem zapraszamy do różańca!
(RED)